İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul Adres

Türkiye Cumhuriyeti ile Birleşik Krallık arasındaki ikili ilişkileri, diplomatik süreçlerin yönetilmesi, ticari faaliyetlerin yürütülmesi gibi görevleri bulunan İstanbul  İngiltere Başkonsolosluğu  aynı zamanda İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemlerini yürütmekle de sorumludur. Türkiye’de yaşayan İngiliz vatandaşlarının vatandaşlık hizmetlerinin yerine getirilmesinden sorumlu olan İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu sorumlu olduğu illerde yaşayan İngiliz vatandaşları için pasaport işlemleri, noter tasdik işlemleri, evrak işlemleri, evlilik işlemleri gibi hizmetlerin yerine getirmektedir.

İngiltere’ye seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının vize başvurularının değerlendirildiği, vize verme konusunda tek yetkili makam olarak hizmet veren İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu Kamer Hatun, Meşrutiyet Caddesi. No:34, 34435 TepeBaşı / Beyoğlu adresinde yer alıyor. Başkonsolosluk olarak resmi tatiller dışında hafta içi her gün 08:30 – 13:00, 14:00 – 16:45 saatleri arasında hizmet veriyor. Türkiye ve İngiltere resmi tatil günleri dışında hizmet veren Başkonsolosluk vize işlemleri konusunda yetki verdiği vize acenteleri aracılığı ile de vize başvurularını kabul etmektedir. Vize değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisine sahip olan İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu hafta içi çalışma günlerinde hizmet veriyor.

https://ingilterevizemerkezi.gen.tr/ingiltere-buyukelciligi–ankara

İngiltere Büyükelçiliği Ankara

Yetki alanında yer alan İzmir, aydın, Muğla, Denizli, Manisa, Uşak illerinde yaşayan İngiltere vatandaşlarının vatandaşlık hizmetleri almasını sağlayan, İngiltere’ye seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul eden İngiltere İzmir Konsolosluğu İstanbul Başkonsolosluğuna bağlı olarak hizmet vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk hizmetleri veren, İngiltere vatandaşları için vatandaşlık hizmetlerini yerine getiren konsolosluk aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti ile İngiltere arasındaki ikili ilişkilerin yürütülmesinden de sorumludur. Ankara Büyükelçiliği tarafından verilen görevlerin yerine getirilmesinden sorumlu olan İngiltere İzmir Konsolosluğu vize başvuru ücretlerinin yatırabileceğiniz yerlerdir.

İngiltere ve Türkiye resmi tatil günleri, hafta sonları dışında kalan çalışma günlerinde saat 09.00 – 12.00 saatleri arasında hizmet veren İngiltere İzmir Konsolosluğu 1442 Sokak No 49 /Alsancak / 35220 İzmir (British Consulate Izmir) adresinde yer alıyor. Vize departmanı Çarşamba günleri kapalı olduğu için Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma günleri vize hizmetleri alabiliyorsunuz. Vize başvurularınız, vatandaşlık ve konsolosluk hizmetlerini alabilmek için İngiltere İzmir Konsolosluğuna gitmeniz ve telefon ile aramanız yeterli oluyor.

https://ingilterevizemerkezi.gen.tr/ingiltere-izmir-konsoloslugu

İngiltere Muavin Konsolosluğu Antalya

Antalya ve çevresinde yer alan illerde yaşayan İngiltere vatandaşları için konsolosluk hizmetleri veren İngiltere Muavin Konsolosluğu Antalya, vatandaşlık hizmetlerini alabileceğiniz bir kurumdur. Vize başvurusu kabul etmeyen ve vize hizmeti vermeyen Antalya İngiltere Muavin Konsolosluğu Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak hizmet veriyor. İngiltere vatandaşlarının pasaport işlemlerinin yürütülmesinde, acil seyahat belgesi işlemlerinde, konsolosluk işlemlerinde sizlere yardımcı olan konsolosluk aynı zamanda İngiltere hükümetinin temsil edilmesinden sorumludur

İngiltere ve Türkiye resmi tatil günleri dışında, hafta sonu tatilleri dışında kalan çalışma günleri olan pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri 09:30 – 12:30 saatleri arasında hizmet veren Antalya İngiltere fahri konsolosluğu Salı ve perşembe günleri kapalı olduğu için hizmet vermemektedir. Türk vatandaşlarından vize başvurusu kabul etmeyen ve vize işlemleri konusunda Türk vatandaşlarına hizmet vermeyen konsolosluk İngiliz vatandaşlarının ihtiyaç duydukları tüm vatandaşlık hizmetleri konusunda destek alabilecekleri, evlilik, doğum, ölüm, tasdik, tescil hizmetlerini alabiliyorlar. İngiltere Antalya Fahri Konsolosluğu Gürsu Mahallesi 324, Sokak No: 6 Konyaaltı/ Antalya  adresinde yer alıyor ve yetki alanında bulunan illerdeki İngiliz vatandaşlarına konsolosluk ve vatandaşlık hizmetleri vermektedir.

https://ingilterevizemerkezi.gen.tr/ingiltere-fahri-konsoloslugu-marmaris

İngiltere Fahri Konsolosluğu Marmaris

Marmaris ve çevresinde ikamet eden İngiliz vatandaşları için konsolosluk hizmetlerinin yerine getirilmesinden sorumlu olan Marmaris İngiltere Fahri Konsolosluğu vatandaşlık hizmetleri, evlilik, ölüm, evrak temini, tasdik ve tescil işlemlerinin yerine getirilmesinden sorumludur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul etmeyen ve vize başvuruları için yetkili merci olan İngiltere Başkonsolosluğuna yönlendiren Fahri Konsolosluk, Türkiye’de, Marmaris’te ikamet eden İngiliz vatandaşlarının haklarının korunmasını sağlamaktadır. İngiltere ile Türkiye arasındaki ticari, kültürel, ekonomik ve askeri ilişkilerin yürütülmesinde ve İngiltere hükümetinin temsil edilmesinde sorumlu olan Marmaris İngiltere Fahri Konsolosluğu İngiltere ve Türkiye resmi tatilleri, hafta sonu tatilleri dışında kalan çalışma günlerinde sizlere hizmet vermektedir. Pazartesi ve Cuma günleri 08:45 – 15:00 saatler arasında, Salı ve Perşembe günleri ise 09:00 – 12:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Acil durum seyahat belgelerinin düzenlenmesi, noter tasdik işlemleri, çeviri hizmetleri, evlilik işlemleri, pasaport işlemleri konularında Marmaris İngiltere Fahri Konsolosluğu aracılığı hizmet alabiliyorsunuz. Yaptırmak istediğiniz işlemler için resmi tatillere dikkat etmeniz ve çalışma saatlerine göre gitmeniz faydalı olacaktır.

https://ingilterevizemerkezi.gen.tr/ingiltere-fethiye-fahri-konsoloslugu

İngiltere Fethiye Fahri Konsolosluğu

Muğla ilçesi olan Fethiye, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman, Antalya ilinin Kaş ilçesi, Kalkan ilçelerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve İngiltere vatandaşlarına hizmet veren konsolosluk vize başvurularını kabul etmektedir. Vize işlemleri konusunda hizmet alabileceğiniz fahri konsolosluk Birleşik Krallık vatandaşlarının haklarının korunmasına, ikamet işlemlerinin yapılmasından ve Türkiye Cumhuriyeti ile kili ilişkilerin yürütülmesinden sorumludur. Özel olarak yetkilendirildiği takdirde Konsolosluk görevi yapabilen Fethiye İngiltere Fahri Konsolosluğu aynı zamanda Ankara Büyükelçili tarafından verilen görevleri yerine getirmek ile sorumludur. Sorumluluk alanında yer alan ilçelerde ikamet eden  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere vize başvurularını kabul eden, vize işlemlerinin yürütülmesinde destek veren Fahri Konsolosluk Atatürk Caddesi Likya İş Merkezi Kat: 2 No: 202 48300 Fethiye adresinde hizmet vermektedir. Pazartesi günleri 14.00 – 16.00, Salı günleri 10.00 -12.00 saatlerinde hizmet veriyor. Çarşamba günleri kapalı olan Fahri Konsolosluk Perşembe günleri 10.00 – 12.00, Cuma günleri ise 14.00 – 16.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Resmi tatillerde hizmet vermeyen Konsolosluk işlemlerinizde tatil günlerine dikkat etmenizde fayda var.

Menü