İngiltere’de Dil Okulları

Dil eğitimi almak için İngiltere’ye gitmek istiyorsanız İngiltere’de faaliyet gösteren dil okullarını araştırmanız gereklidir. 

 

İngiltere’de dil okulları

 

 fırsatlarından yararlanmak için sizlere vize kolaylığı sağlayan bir dil okulu ile çalışmanız çok önemlidir. Alacağınız dil eğitimi için İngiltere vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Vize başvurusu yaparken eğitim sürenize göre vize türlerinden birine başvurmanız gerekiyor. İngiltere’de dil okulları için öğrenci ziyareti vizesine başvurabilirsiniz.

İngiltere Dil Okulları

İngiltere Dil Okulları

Öğrenci ziyaretçi vizesi 6 aya kadar dil okulları için verilen bir vize türüdür. & aydan uzun 11 aydan kısa dil okullarında eğitim almak için başvuru yapmanız gereken vize türü uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi almanız gerekiyor.

 

11 aya kadar olan dil okullarında eğitim almak için başvuru yapacağınız vize sonrasında dil eğitiminizi uzatmak istediğinizde talepte bulunabiliyorsunuz. Eğer İngiltere’de dil okulları için uzun süreli vize almanız gerekiyorsa Tier 4 öğrenci vizesi almanız gerekiyor.

 

Bu vize türünde aynı zamanda resmi olarak part time çalışma hakkına sahipsiniz. Tier 4 öğrenci vizesi ile dil okulunuz bitene kadar İngiltere’de ikamet edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü