Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

İngiltere’de Dil Okulları

Dil eğitimi almak için İngiltere’ye gitmek istiyorsanız İngiltere’de faaliyet gösteren dil okullarını araştırmanız gereklidir. 

 

İngiltere’de dil okulları

 

 fırsatlarından yararlanmak için sizlere vize kolaylığı sağlayan bir dil okulu ile çalışmanız çok önemlidir. Alacağınız dil eğitimi için İngiltere vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Vize başvurusu yaparken eğitim sürenize göre vize türlerinden birine başvurmanız gerekiyor. İngiltere’de dil okulları için öğrenci ziyareti vizesine başvurabilirsiniz.

İngiltere Dil Okulları
İngiltere Dil Okulları

Öğrenci ziyaretçi vizesi 6 aya kadar dil okulları için verilen bir vize türüdür. & aydan uzun 11 aydan kısa dil okullarında eğitim almak için başvuru yapmanız gereken vize türü uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi almanız gerekiyor.

 

11 aya kadar olan dil okullarında eğitim almak için başvuru yapacağınız vize sonrasında dil eğitiminizi uzatmak istediğinizde talepte bulunabiliyorsunuz. Eğer İngiltere’de dil okulları için uzun süreli vize almanız gerekiyorsa Tier 4 öğrenci vizesi almanız gerekiyor.

 

Bu vize türünde aynı zamanda resmi olarak part time çalışma hakkına sahipsiniz. Tier 4 öğrenci vizesi ile dil okulunuz bitene kadar İngiltere’de ikamet edebilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.