İngiltere, bir Avrupa ülkesi olmasının yanı sıra krallıkla yönetilmektedir. 55 milyon kişi burada yaşarken, Türk vatandaşlarına vize uygulaması söz konusudur. İngiltere vizesi 2022 yılı başvuruları aracı kurum ya da konsolosluk üzerinden tamamlanır. Vize türü, istenen belgelerin temin edilmesi, ücretin ödenmesi ve gerekli olarak tanımlanmış şartlardan oluşan aşamalar dikkat çeker.

İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Vize alımlarında her zaman birtakım belgelerin edinilmesi, bunların eksiksiz bir biçimde sunulması sürecin bir parçası olarak dikkat çeker. Kısa süreli, 3 aydan az ve turistik bir vizeyle buraya gitmek isteyen kişilerin, İngiltere vizesi gerekli evraklar 2022 listesindeki dokümanları tamamlaması esastır. Meslek, rezervasyon, kimlik, sigorta, mali durum evraklarının sunulması lazım. İngiltere vizesi 2022 yılı başvurusu bu sayede tamamlanır.

İngiltere Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

İngiltere vize veriyor mu: İngiltere vize veren bir ülkedir ve bunu çok farklı kategoriler üzerinden gerçekleştirir. İngiltere aile birleşimi gerekli evraklar bu noktada şöyledir;

 • İngiltere vizesi 2022 yılı başvurularında pasaport, kimlik kartı, 2 tane biyometrik resim istenir.
 • Banka hesap döküm özeti, konaklama bilgileri, dil yeterlilik evrakı, evlilik cüzdanı talep edilmektedir.
 • Maaş bordrosu da talep edilir.

İngiltere Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

İngiltere çalışma vizesi gerekli evraklar, burada çalışmak isteyen Türk vatandaşlarının tamamlanması zorunlu olan şu dokümanlardan oluşur;

 • Kategoriye göre evraklar hazırlanırken başvuru formunun doldurulması ilk işlem olarak İngiltere vizesi 2022 sürecinde dikkat çeker.
 • Sabıka kaydı sizden istenmektedir.
 • Hesap döküm özeti bir zorunluluktur. İngiltere’de yaşadığınız sürece masraflarınızın karşılanacağını gösteren paranın bulunması, bunun resmi evrak üzerinden ifade edilmesi her daim çok büyük bir önem arz eder.
 • IELTS sınav sonuç belgesi istenmektedir. Dil puanının bulunmaması halinde vize alımı söz konusu olmayacağından bu noktada bilgili olmak şarttır.
 • Referans numarası, size sponsor olacaklar tarafından verilen sertifikanın üstünde yer alır. Bunun yazılması gerekmekte.
 • Davetsiz şekilde çalışma vizesinin alınması mümkün değildir.
 • Geçerliliği en az 6 ay olan bir pasaport üzerinden işlemlerin yapılması esastır.

İngiltere Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

İngiltere öğrenci vizesi gerekli evraklar denildiğinde talep edilmiş şu evraklar karşımıza çıkar;

 • Nüfus kayıt örneği, seyahat sağlık sigortası ve pasaport, İngiltere vizesi 2022 yılı başvurularında talep edilmektedir.
 • Evli olan kişilerin bunu bir resmi evlilik cüzdanı kaydı üzerinden kanıtlaması esastır.
 • Hem Türkiye’de öğrenci olan kişiler hem de bu durumu artık sona ermiş olanların başvuru yapmaları mümkündür. Ancak bunun ispatlanması kesinlikle bir zorunluluk olarak dikkat çeker.
 • Uzun süreli olarak tanımlanmış öğrenci vizelerinde kişinin İngilizce bilgisi her zaman istenmiş olduğundan sertifikayla bu durum açıklanmalıdır.
 • Erkek başvuru sahiplerinin askerlik ile alakalı evrakları sunması gerekmektedir.
 • Bunun yanı sıra banka hesap döküm özeti, maddi durum dokümanları da talep edilir.
 • En çok dikkat çeken evrak ise İngiltere sınırları içinde yer alan eğitim kurumunun vermesi gereken mektuptur. Bunun bir diğer adı kayıt evrakıdır. Kesinlikle sizin adınıza olması lazım. Ayrıca gerek okula dair veriler gerekse eğitimin kategorisi, süresi, ders planı da belirtilmelidir.
 • İngiltere vizesi 2022 yılı başvuruları işte bu sayede tamamlanmış olur.

İngiltere Vizesi Ücreti 2022

İngiltere vize ücreti ne kadar: Harç bedeli olarak da tanımlanmış İngiltere vizesi ücreti 2022 yılında ödenirken, meblağın tam bir biçimde aktarılması bir zorunluluk olarak karşımıza çıkar. Tutarlar şöyledir;

 • İngiltere vizesi 2022 yılı başvurusu kısa süreli seyahatler için 89 Euro olarak tanımlanmış paranın aktarılmasından sonra yapılır.
 • Bu ülke vize süresine göre tutarları belirlemektedir. Söz konusu 2 yıldan uzun süreli bir vize olacağı zaman 337 Euro ödemek gerekmektedir.
 • 5 yıllık olarak tanımlanmış olan izinlerde ise 612 Euro meblağı hesaba yatırılmalıdır.
 • 10 senelik bir vize için ise 767 Euro ödenmek zorundadır. Bu sayede başvurunun ilgili evraklar üzerinden tamamlanması aşamasına geçilir.

İngiltere Vizesi Aile Birleşimi 2022

Bu ülke vatandaşı eşin yanına gidebilmek ancak alınması gereken bir izin ile mümkündür. İngiltere vizesi aile birleşimi 2022 yılı başvurularında bunun koşulları söz konusudur. İki temel kriter vardır ve Türk vatandaşlarının bunlardan bir tanesine uyum sağlaması yeterli olarak kabul edilmektedir.

İngiltere vizesi 2022 yılı başvurularında eş İngiltere vatandaşı ise onun kökenine bakılmaksızın izin alınması söz konusudur. Elbette bu noktada ilgili kişinin durumunu resmi evraklar üzerinden kanıtlaması esastır. Vatandaş olmamasına rağmen buradan oturum almış olan eşin yanına gidilebilmektedir. Buna göre tanımlanmış evrakların kesinlikle eksiklik olmadan tamamlanması esastır.

En çok merak edilen konuların başında ise dil şartının olup olmadığı gelmektedir. Uzun süreli aile birleşimi vizelerinde, Türk vatandaşının İngilizce yeterliliğini bir sınav üzerinden kanıtlaması esastır. IELTS Life Skills adındaki sınav, her ay yapıldığından başarısız olsanız bile bir sonraki üzerinden şansınızı deneyebilirsiniz. İngiliz makamlarının istemiş olduğu dil seviyesi ise A1’dir.

İngiltere Çalışma Vizesi 2022

İngiltere çalışma vizesi 2022 senesinde artık Ankara anlaşması kapsamında sunulmaz. Ülkenin AB’den çıkmasının ardından daha farklı bir yolun takip edilmesi mühimdir. Şu kategoriler öne çıkar;

 • İngiltere vizesi 2022 yılı başvurularında geçici bir iş isteyenlerin Tier 5 adındaki izne göre hareket etmesi şarttır. Din adamları ve hayır kurumu çalışanlarının bunu alabilmesi mümkündür.
 • Tier 2 ise şirket çalışanlarına verilmektedir. Buradaki temel amaç ise işletme içinde transferin başarılı bir biçimde sağlanabilmesidir.
 • Tier 1, genel çalışma vizesi olarak karşımıza çıkar.

Türk vatandaşlarının bunların içinden yapacakları seçim sonrasında konsolosluk hemen ilgili evrakların neler olduğunu iletir. Böylelikle vize alabilmek için süreci başlatmış olursunuz.

İngiltere Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

İngiltere eğitim & Erasmus vizesi 2022 yılında sunulan bir diğer izin olarak dikkat çeker. Ülkenin resmi dili İngilizce olmasından ve aynı zamanda bu lisanın İngiltere’den dünyaya yayılmasından dolayı birçok kişi dil öğrenebilmek için burayı tercih eder. Böyle durumlarda Student Visitor Visa alınır. Mevcut program ile sınırlı olmak üzere eğitim verilir. İsteyenler 6 ya da 11 aylık olmak üzere iki farklı opsiyon arasından bir seçim yapmak zorundadırlar. Dil bilmeye gerek yoktur.

Üniversite veya üniversite sonrası eğitim almak isteyen Türk vatandaşlarının ise İngiltere vizesi 2022 yılı başvurularında mutlaka Tier 4 General Student Visa adındaki izni almaları şarttır. Ancak burada bir İngilizce yeterlilik belgesinin zorunlu olarak sunulması öne çıkar. Orta seviye aranmaktadır. Bunun haricinde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise eğitim vizesinin oturum izninden farklı olduğudur. Yani öğrenci olarak gittiğiniz vakit oturum hakkını elde edemezsiniz.

İngiltere Vize Formu ve Dilekçe için tıklayınız; https://www.eraytur.com/ingiltere-vize-formu-ve-dilekce/

İngiltere vizesi Schengen mi?

İngiltere vizesi Schengen değildir. Ülke hem bu bölgeden hem de AB’den çıkmıştır.

İngiltere vizesi nereden alınır?

Yapılacak olan konsolosluk başvurusu üzerinden bu iznin alınması mümkündür.

İngiltere vizesi ücreti ne kadar?

İngiltere vizesi ücreti en düşük 89 en yüksek ise 767 Euro olarak tanımlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü