Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

İngiltere Vize Ücretleri

İngiltere’ye turistik, ticari, aile ziyareti, aile birleşimi, kongre, sempozyum veya fuar katılımı için gidecekseniz gidiş sebebinize göre vize almanız gerekiyor.

İngiltere hükümeti, vize başvurusu yapanlardan istediği vize ücretinin yatırıldığını gösteren dekont vize reddi almamanızı sağlayan bir belgedir.

 

Bu nedenle vize başvurusu öncesinde vize ücretini yatırmış olmanız gerekiyor. İngiltere vize ücretleri, vize türüne göre değişkenlik gösteriyor.

Ayrıca vize ücretleri belirli zamanlarda da değişen ücretler olduğu içim vize başvuru merkezlerinde yatırmanız size avantaj sağlar.

İngiltere Vize Ücretleri
İngiltere Vize Ücretleri

İngiltere vize ücretleri 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık olarak dört kategoriye ayrılıyor.

6 aylık vize için 113 dolar, 2 yıllık vize için 429 dolar, 5 yıllık vize için 780 dolar, 10 yıllık vize için 978 dolar ücret ödemeniz gerekiyor.

 

İngiltere vize ücretleri konjoktürel dönemlerde artış gösterebileceği için vize başvurusu yapacağınız dönemde yetkili vize acentelerine danışarak vize ücretlerini öğrenebilir, TL bazında ödeme yaparak dekontunuzu alabilirsiniz.

Vize acentelerinden yapacağınız yatırım işlemlerinde güncel kur üzerinden yatırım yaptığınızdan karlı oluyorsunuz.

 

İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.