Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

İngiltere Vize Reddi

Dört farklı ülkeden oluşan Birleşik Krallık, her yıl milyonlarca insanın seyahat ettiği ve turist olarak giriş yaptığı bir ülkedir.

 

Vermiş olduğu vizeler ile insanların seyahat etmesini sağlayan Birleşik Krallık, belirlemiş olduğu kriterler sağlanmadığında ise vize başvurusuna red cevabı vermektedir. 

 

İngiltere vize reddi almamak için İngiltere hükümeti tarafından belirlenmiş olan vize başvuru evraklarını eksiksiz bir şekilde tamamlamış olmanız gerekiyor.

 

Vize için aranan şartlar arasında yer alan mali durumunuzun iyi olması, geçici olarak vize başvurusu yapmış olmanız, verdiğiniz bilgilerin doğru olması gibi kriterleri sağlamanız durumunda İngiltere vize reddi almazsınız.

İngiltere Vize Reddi
İngiltere Vize Reddi

İngiltere tarafından yasaklı ülkeler listesinde yer alan bir ülke vatandaşıysanız vize reddi almanız çok olasıdır.

 

İngiltere vize reddi almamak için yerine getirmeniz gereken en temel şart, seyahatiniz boyunca yapacağınız harcamaları karşılayacak maddi güce sahip olduğunuzu belgelemek. Maddi gücünüz olduğunu belgelediğiniz takdirde vize reddi alma şansınız bulunmuyor.

 

Çalışan biriyseniz çalıştığınız iş yeri ile ilgili belgeleri de sunmanız gerekiyor. Çalıştığınızı gösteren belgeleri sunmadığınız takdirde vize reddi alabiliyorsunuz.

İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.