Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

İngiltere Vize Evrakları 2020

Her ülke gibi İngiltere hükümeti de vize için istemiş olduğu evrakları belirli dönemlerde güncellemektedir. Bazı evrakları evrak listesinden çıkarırken bazı evrakları ise evrak listesine alabilir veya formatını değiştirebilir. Bu nedenle İngiltere vize başvurusunu yapmadan önce İngiltere Vize Evrakları 2020 güncel evrak listesini kontrol etmelisiniz. İngiltere 2020 vize evrak lisesi şu şekildedir.

1 ) Güncel vize başvuru formu, başvuracak kişi 18 yaşından küçükse ebeveynler tarafından imzalanmış olması gerekiyor,

2 ) Vize talep ettiğinizi gösteren dilekçe,

3 ) en eski 10 yıllık olacak şekilde alınmış olan ve dönüş tarihinizden itibaren 3 ay geçerliliği olan ve en az 2 adet boş sayfası olması zorunlu olan pasaport,

4 ) Biometrik fotoğraflar, 2 adet

5 ) Kimlik fotokopisi,

6 ) Vukuatlı nüfus kayıt örneği,

7 ) Çalışan biriyseniz iş bilgileriniz ve güvenlik kayıtlarınız, emekliyseniz emeklilik bilgileriniz

8 ) Ev veya arabanız varsa devir belgeleri, tapu örnekleri,

9 ) Seyahat sağlık sigortası ( 30000 euro ve acil tıbbi müdahale teminatı kapsamında olması gerekiyor )

İngiltere Vize Evrakları 2020
İngiltere Vize Evrakları 2020

 

İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.