İngiltere lojistik sektöründeki açığı kapatmak adına yurt dışından işçi alımı yapacağını duyurmuştur. Yapılan açıklamalara göre 10.000’in üzerinde işçi alımı yapacak ülke, belirli prosedürler doğrultusunda işçi alımı yapmaktadır. Başvuruda bulunmak için müracaat edebileceğiniz yetkili kurumlar konsolosluk ve vize merkezleridir.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu

İngiltere tır şoförü alımını geçici işçi alımı olarak yapmakta ve başvuru yapan kişilere geçici çalışma vizesi vermektedir. Ülkeye çalışma amacıyla gitmeniz için çalışma vizesi başvurusunda bulunmanız gerekir. İngiltere tır şoförü alım şartları çalışma vizesi prosedürleri ile aynıdır.

İngiltere tır şoförü başvurusu: Başvuru yapacak kişilerin vize merkezlerinden randevu alması gerekir. Randevu sistemi ile verilen geçici çalışma vizesini almak için İngiltere konsolosluğuna veya vize merkezlerine müracaat edebilirsiniz.

Başvuru Formu: Başvuru yapmak için İngiltere konsolosluğunun açmış olduğu geçici çalışma vizesine başvurmanız gerekir. Başvuru yapmak için internet üzerinden başvuru formu doldurabilir ve çıktısını alarak belgeleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

Başvuru Şartları: Başvuru yapacak kişilerin uluslararası sürücü belgesi, C2 belgesi sahibi olması ve bağlı oldukları firmadan teminat yazısı alması gerekir. Bu belgelerle birlikte çalışma vizesi başvurusu için hazırlanması gereken tüm belgelerin vize merkezine teslim edilmesi gerekir.

Başvuru Sonucu: Vize başvurusunun sonuçları başvuru tarihinden itibaren ortalama 1 ay içerisinde olumlu veya olumsuz yönde açıklanır. Başvuru sonucunu takip edebileceğiniz takip numarası başvurunuz sonrasında verilmektedir.

Başvuru Reddi: Vize başvurusunda bulunan kişilerin vize reddi alması durumunda red sebebi açıklanmaz. Vize reddi alan kişiler itiraz dilekçesi yazma veya yeniden başvuruda bulunma hakkına sahiptir. Vize başvurusu yapmak için firmamızla her zaman iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Arıyor

İngiltere Tır Şoförü Arıyor

İngiltere, nakliye sektöründe yeterli istihdam sağlayamamasından dolayı yurt dışından işçi alımı yapmaktadır. İngiltere tır şoförü arıyor haberlerine göre ülke, 10.000’in üzerinde yabancı işçi alımı yapacaktır. Yayınlanmış olan başvuru şartlarına göre vize başvurusunda bulunabilirsiniz.   

İngiltere tır şoförü alım şartları doğrultusunda başvuru yapmak için İngiltere konsolosluğu tarafından yapılan güncel açıklamaları dikkate almanız gerekir. Başvuru şartları ve başvuru için gereken belgeler, yıllara göre değişiklik gösterdiği için güncel bilgiler doğrultusunda başvuru yapmanız önemlidir.

İngiltere Tır Şoförü Başvuru Formu

İngiltere Tır Şoförü Başvuru Formu

İngiltere’de tır şoförlüğü yapmak için İngiltere şoför vizesi başvurusunda bulunmanız gerekir. Şoför vizesi, çalışma vizesi türlerinden biri olarak açılır ve belirli prosedürler doğrultusunda verilir. İngiltere, vize vereceği kişilerin belirli şartları sağlamasını zorunlu tutmuştur.

İngiltere tır şoförü alım şartları çalışma vizesi başvurusu şartları ile aynıdır. Şoför vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle vize başvuru formunu doldurması gerekir. Vize başvuru formunda seyahat amacı, seyahat süreci gibi bilgiler istenir.

İngiltere tır şoförü başvuru formu dikkatli bir şekilde doldurmanız gereken bir evraktır. Bu belge üzerinde vereceğiniz bilgilerin doğru olmasına ve diğer belgelerinizde verdiğiniz bilgilerle tutarlı olması gerekir. Başvuru formunun eksik doldurulması veya tutarsız bilgiler içermesi vize reddi alınmasının başlıca sebeplerinden biridir.

Başvuru formunu internet üzerinden doldurabilirsiniz. İngiltere konsolosluğunun yayınlamış olduğu başvuru formunu konsolosluğun resmi sitesinden doldurabilirsiniz. Başvuru formunu doldurmanız ardından çıktısını alarak imzalamanız gerekir.

Islak imzalı olması gereken başvuru formunun çıktısını belgelerini arasına eklemelisiniz. Bu belge ile birlikte hazırlamanız gereken farklı evraklar da vardır. Başvuru yapacak kişiler, İngiltere konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazmalıdır.

Vize talep dilekçesinin İngilizce dilinde yazılması ve seyahat amacını net olarak ifade etmesi gerekir. Bu belge ile birlikte çalışma vizesi için talep edilen standart belgelerinizin olması ve sürücü belgelerinizin olması gerekir.  

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere’de tır şoförlüğü yapmak için İngiltere şoför vizesine müracaat etmeniz gerekir. İngiltere, farklı meslek gruplarının ülkesinde istihdam sağlaması adına çalışma vizeleri vermektedir. İngiltere tır şoförü alım şartları geçici çalışma vizesi şartları ile aynıdır.

 • İngiltere şoför vizesi başvurusunda bulunmanız için İngiltere konsolosluğuna veya yetkili vize merkezlerine başvuru yapmanız gerekir. Başvuru için öncelikle vize merkezlerinden randevu almanız istenir.
 • İngiltere tır şoförü başvurusu nasıl yapılır: Başvuru yapmak için randevu almanız ardından gerekli belgelerinizi hazırlamanız ve randevu tarihinde vize merkezine teslim etmeniz gerekir.
 • Başvuru yapacak kişilerin vize başvuru formunu doldurması ve İngiltere konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazması gerekir.
 • Uluslararası sürücü belgesi, C2 belgesi, SRC belgeleri gibi ek belgeler istenir. Bu belgelerle birlikte standart vize evraklarının tümünü hazırlamalısınız.
 • Başvuru belgelerini randevu tarihinde vize merkezine teslim etmeniz ve vize ücretini ödemeniz ardından başvuru işlemleriniz tamamlanır.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nereden Yapılır?

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nereden Yapılır?

İngiltere tır şoförü alım şartları doğrultusunda ülkeye çalışma amacıyla gitmek için başvuruda bulunabilirsiniz. Tır şoförlüğü yapmak için başvuru yapmanız gereken vize türü İngiltere şoför vizesidir. Bu vizeye başvuru yapmanız için İngiltere konsolosluğuna veya konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine müracaat etmeniz gerekir.  

İngiltere tır şoförü başvurusu nereden yapılır: Başvuru yapmak için öncelikle İngiltere konsolosluğu resmi adresinde yayınlanan vize başvuru formunu doldurabilir ve vize merkezlerinden randevu alabilirsiniz. Randevu tarihinde randevu saatinden 15 dakika öncesine vize merkezinde bulunmanız gerekir.

Şoför vizesi başvurusunda bulunacak kişilerden parmak izi istendiği için vize merkezlerine şahsen müracaat etmeniz gerekir. Başvuru yapacak kişilerin çalışacakları süreyi kapsayacak şekilde seyahat sağlık sigortası olması zorunludur.

Başvuru yapmak için hazırlamanız gereken başlıca evraklar vardır. Bu belgelerin tümünü dikkatli ve doğru bir şekilde hazırlamaya dikkat etmeniz gerekir. İngiltere konsolosluğu tarafından yayınlanan şartlar doğrultusunda evraklarınızı hazırlayabilirsiniz. Başvuru için hazırlamanız gereken başlıca evraklar şunlardır:

 • En az 3 ay geçerliliği olan güncel pasaport
 • 2 adet arka planı beyaz olan biyometrik fotoğraf
 • Adli sicil kaydı
 • Sürücü belgesi
 • Uluslararası taşıma yapmak için gerekli SRC belgeleri
 • C2 belgesi
 • Bağlı olunan firmadan alınacak olan teminat yazısı
 • SGK içi hizmet dökümleri
 • Çalışma ruhsatları
 • Taşınacak yüklerle ilgili bilgileri içeren belgeler
 • Taşıma izni
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

İngiltere Kamyon Şoförü Başvurusu

İngiltere Kamyon Şoförü Başvurusu

İngiltere kamyon şoförü başvurusu yapacak kişilerin İngiltere şoför vizesi prosedürlerine göre başvuruda bulunması gerekir. Şoför vizesi, ülkenin vermiş olduğu geçici çalışma vizelerinden biridir. Bu vizeyi alarak ülkeye seyahat etmeniz ardından çalışma izni ve oturum izni başvurusunda bulunabilirsiniz.

Vize başvurusunda bulunacak kişiler, uluslararası sürücü ehliyetine sahip olmalı ve çalıştığı firmadan teminat yazısı almalıdır. Vize için gerekli tüm şartları sağlayan ve gerekli evrakları hazırlayan kişiler vize başvurusunda bulunabilir. İngiltere kamyon vizesi başvuru sonuçları ortalama 1 ay içerisinde açıklanır.

İngiltere Kamyon Şoförü Maaşı

İngiltere Kamyon Şoförü Maaşı

İngiltere, lojistik sektöründe çalışan kişilere yüksek maaşlar verdiği için ülkeye yapılan işçi göçlerinin büyük kısmı lojistik sektörü içindir. İngiltere kamyon şoförü maaşı ortalama 20.000 Sterlin civarındadır. Nitelikli çalışanlara verilen maaşlar 40.000 Sterlin kadardır.   

İngiltere Kamyon Şoförü Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere kamyon şoförü başvurusu İngiltere konsolosluğuna veya konsolosluğun yetki vermiş olduğu vize merkezlerine yapılır.

İngiltere Tır Şoförü Alımı Kaç Kişi?

İngiltere 10.000’in üzerinde tır şoförü alımı yapacaktır.

İngiltere Tır Şoförü Maaşları Ne Kadar?

İngiltere tır şoförü maaşları ortalama 20.000 Sterlin kadardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü