İngiltere Tier 5 Vize Hakkında

İngiltere’de geçici süre ile bulunmanız gerektiğinde başvurabileceğiniz bir vize türü olan İngiltere Tier 5 Vizesi, belirli bir proje üzerinde belirli süreler çalışmak, bir program doğrultusunda İngiltere ve Birleşik Krallık topraklarına giriş yapmak istediğinizde almanız gereken vize türüdür.

 

Geçici çalışma vizesi olarak da tanımlanan İngiltere Tier 5 Vizesi, puan bazlı olarak verilen vize türleri arasında yer almaktadır.

İngiltere Tier 5 Vize Hakkında

İngiltere Tier 5 Vize Hakkında

Mesleki ve akademik kariyerinize göre puanlamaya tabi tutulduğunuz bu vize türünde sporcuysanız veya spor dalları üzerine araştırmalar yapacaksanız, hayır kurumları ve vakıflar için çalışmalar yapacaksanız, din görevlileri için, Erasmus öğrenci değişim projesi kapsamında yer alacaksanız farklı puanlar alıyorsunuz. Puanlama sistemine göre verilen İngiltere Tier 5 Vizesi 1 yıl artı 28 gün olarak verilmektedir.

 

Uluslararası anlaşma vizesi almak istediğinizde ise vize süreniz 2 yıl artı 28 gün olarak belirlenmiştir. Çalışma yapacağınız alan üzerine bir projede de görev alacağınızı resmi olarak belgelemeniz durumunda İngiltere Tier 5 Vizesi başvurusu yaparak vize alabilir, Birleşik Krallık topraklarına giriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü