Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

İngiltere Tier 5 Vize Hakkında

İngiltere’de geçici süre ile bulunmanız gerektiğinde başvurabileceğiniz bir vize türü olan İngiltere Tier 5 Vizesi, belirli bir proje üzerinde belirli süreler çalışmak, bir program doğrultusunda İngiltere ve Birleşik Krallık topraklarına giriş yapmak istediğinizde almanız gereken vize türüdür.

 

Geçici çalışma vizesi olarak da tanımlanan İngiltere Tier 5 Vizesi, puan bazlı olarak verilen vize türleri arasında yer almaktadır.

İngiltere Tier 5 Vize Hakkında
İngiltere Tier 5 Vize Hakkında

Mesleki ve akademik kariyerinize göre puanlamaya tabi tutulduğunuz bu vize türünde sporcuysanız veya spor dalları üzerine araştırmalar yapacaksanız, hayır kurumları ve vakıflar için çalışmalar yapacaksanız, din görevlileri için, Erasmus öğrenci değişim projesi kapsamında yer alacaksanız farklı puanlar alıyorsunuz. Puanlama sistemine göre verilen İngiltere Tier 5 Vizesi 1 yıl artı 28 gün olarak verilmektedir.

 

Uluslararası anlaşma vizesi almak istediğinizde ise vize süreniz 2 yıl artı 28 gün olarak belirlenmiştir. Çalışma yapacağınız alan üzerine bir projede de görev alacağınızı resmi olarak belgelemeniz durumunda İngiltere Tier 5 Vizesi başvurusu yaparak vize alabilir, Birleşik Krallık topraklarına giriş yapabilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.