Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

İngiltere Tier 4 Vize Hakkında

İngiltere öğrenci vizesi olarak da bilinen İngiltere Tier 4 Vizesi, İngiltere’de 1 yıldan daha uzun süreli olarak dil kursu, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası araştırma, mesleki sertifika programlarında eğitim alacak olan öğrencilere verilmektedir.

 

4 – 17 yaş aralığında yer alan ve ilköğretim ile lise arası eğitimini İngiltere’de almak isteyen çocuklar için İngiltere Tier 3 Vizesi ( child ) kategorisinde vize verilmektedir. NOF seviyesinde yer alan ve 3 seviye üzeri dil eğitimine sahip olanlar için verilen İngiltere Tier 4 vizesi 16 – 17 yaş grubu için verilmektedir.

İngiltere Tier 4 Vize Hakkında
İngiltere Tier 4 Vize Hakkında

İngiltere Tier 4 Vizesi alabilmek için eğitim göreceğiniz okula kabul edildiğiniz gösteren belge, dil eğitimi alacağınız dil kursuna kayıt yaptırdığınızı gösteren belgeleri başvuru dosyanızda sunmanız gerekiyor.

 

Eğitim alacağınız kuruma ve eğitim türüne göre puanlama sistemine göre verilen İngiltere Tier 4 Vizesi için referans belgeniz varsa 30 puan alabiliyor, eğitim kurumunuza ve eğitim türünüze göre farklı puanalar alarak 60 puanı tamamlamanız gerekiyor.

İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.