İngiltere Tier 4 Vize Hakkında

İngiltere öğrenci vizesi olarak da bilinen İngiltere Tier 4 Vizesi, İngiltere’de 1 yıldan daha uzun süreli olarak dil kursu, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası araştırma, mesleki sertifika programlarında eğitim alacak olan öğrencilere verilmektedir.

 

4 – 17 yaş aralığında yer alan ve ilköğretim ile lise arası eğitimini İngiltere’de almak isteyen çocuklar için İngiltere Tier 3 Vizesi ( child ) kategorisinde vize verilmektedir. NOF seviyesinde yer alan ve 3 seviye üzeri dil eğitimine sahip olanlar için verilen İngiltere Tier 4 vizesi 16 – 17 yaş grubu için verilmektedir.

İngiltere Tier 4 Vize Hakkında

İngiltere Tier 4 Vize Hakkında

İngiltere Tier 4 Vizesi alabilmek için eğitim göreceğiniz okula kabul edildiğiniz gösteren belge, dil eğitimi alacağınız dil kursuna kayıt yaptırdığınızı gösteren belgeleri başvuru dosyanızda sunmanız gerekiyor.

 

Eğitim alacağınız kuruma ve eğitim türüne göre puanlama sistemine göre verilen İngiltere Tier 4 Vizesi için referans belgeniz varsa 30 puan alabiliyor, eğitim kurumunuza ve eğitim türünüze göre farklı puanalar alarak 60 puanı tamamlamanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü