Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

İngiltere Tier 2 Vize Hakkında

Birleşik Krallık olarak sınırları belirlenmiş olan ülkelerin geneli için geçerli olan, Birleşik Krallık hükümeti tarafından listelenmiş lisans bölümleri, yüksek lisans bölümleri, PhD, PGCE, PGDE diplomalarına sahip olan üniversite mezunlarına İngiltere’de iş hayatında yer edinme imkanı sağlayan bir vize tür olan İngiltere Tier 2 vizesi, aynı zamanda UKBA lisanslı sporcuların İngiltere’de çalışabilmeleri için verilen bir vize türüdür.

 

Yüksek nitelikli çalışanlar için verilen, şirket içi transfer, sporcu transferleri, din adamları gibi 4 farklı kategoride sınıflandırılmış olan İngiltere Tier 2 Vizesi İngiltere dışında yaşayan, Avrupa Birliği vatandaşları ev İsviçre vatandaşlarının İngiltere’ye giriş yapabilmeleri için verilen bir vizedir.

İngiltere Tier 1 Vize Hakkında
İngiltere Tier 2 Vize Hakkında

Puanlama sistemine göre verilen bir vize türü olan İngiltere Tier 2 Vizesi; İngiltere’de istihdam gerektiren meslek gruplarından biri üzerine hizmet veren şirkette çalışacaksanız veya yerel iş gücü testlerinde lisansınız varsa 30 puan, yıllık 152 bin sterlin gelir elde edecek bir işte çalışacaksanız, İngilizce dil yeterliliği içinse 20 puan alarak e az 70 puanı tamamladığınızda verilmektedir.

İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.