İngiltere Tier 1 Vize Hakkında

İngiltere Çalışma İzni

İngiltere Çalışma ini İngiltere’ de çalışma amacı ile İngiltere çalışma vizesi başvurusunun ardından alınan izin belgesidir. Bu vize ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere’ de çalışmaya hak kazanmaktadır.

İngiltere Çalışma izni vizesi farklı kategorilere ayrılmıştır. Bu vizelerin detaylı açıklamaları aşağıda listelenmiştir.

Tier 1 Yatırımcı Vizesi: İngiltere’ ye yatırım yapmak ve burada kapsamlı bir kurmak isteyen kişilere

Tier 1 Girişimci Vizesi: İngiltere’ de şirket kurmak ve işletmek amacı ile girişimcilik sergileyen kişilerin başvurduğu vize türüdür.

Tier 1 Üniversite Mezunu Girişimci Vizesi: Üniversite diploması olan kişilerin İngiltere’ de girişimcilik adına bir şirket kurması veya şirket işletmesi için başvuracağı vize işlemidir.

Tier 1 olağanüstü yetenek vizesi: Olağanüstü anlamda başarı ve yetenek gösteren gençlerin eğitim alması, çalışması vb. durumlar için sağlatılan çalışma iznidir.

Tier 2 Şirket içi transfer vizesi: İngiltere ve Türkiye’ de kurumsal açıdan bulunan şirketler, çalışanlarını motivasyon amaçlı olarak karşılıklı transfer edebilir.

İngiltere Tier 1 Vize Hakkında

İngiltere Tier 1 Vize Hakkında

Şirket içi transfer vizesi ile çalışma izni sağlanılan bu durumda Türkiye’ de yer alan şirketler çalışanlarını İngiltere’ deki binalarına transfer edebilir.

Tier 2 Seçkin Sporcu vizesi: Yüksek düzeyde başarı göstermiş olan seçkin sporcuların bu vize kapsamında çalışma vizesi verilerek İngiltere’ de çalışması sağlanır.

Tier 5 geçici çalışma vizesi: Sanatçı, sporcu, işçi, din görevlisi, geçici olarak şirketler arası transfer işlemleri için sağlatılan kısa süreli çalışma iznini kapsamaktadır.

 

Özel vize türlerinden biri olan İngiltere Tier 1 vizesi, İngiltere vatandaşı olmayan ve İngiltere dışında yaşayan üstün yetenekli üniversite mezunları, yatırımcılar, girişimciler, profesyoneller, akademisyenlerin İngiltere’ye girmek için kullandıkları bir vize türüdür.

Bu vizenin veriliş amacı İngiltere’ye faydası dokunacak dünya vatandaşlarının İngiltere’ye girişini kolaylaştırmaktır. İngiltere Tier 1 vizesi ile 12 ay boyunca İngiltere’ye giriş hakkı ve ikamet hakkı elde edebiliyorsunuz.

1 yıllık olarak verilen bu vizenin süresi bittiğinde başvuru yaparak 1 yıl süre ile vizenizi uzatabiliyorsunuz. İngiltere’de bulunduğunuz süre boyunca vize uzatma işlemi yapabiliyorsunuz.

Girişimciler ve yatırımcılar için çok önemli bir vize olan İngiltere Tier 1 vizesi, İngiltere’de yatırım yapmak isteyen ve iş kurmak isteyenler için verilmektedir.

Yatırımcılar ve girişimciler için belirli sermaye limitleri belirlemiş olan İngiltere hükümeti bu sermaye miktarına sahip olanların vize işlemlerini hızlandırmak için İngiltere Tier 1 vizesini sunuyor. Üstün yetenekli olanların ve akademisyenlerinde yararlanabildiği bir vize türü olan tier 1 vizesi ile kısa süre de 1 yıllık geçici vize alabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü