İNGİLTERE TİCARİ VİZE  

İngiltere ticari vizesi, İngiltere ye ticari amaçlı gitmeyi sağlayan vize türüdür. İngiltere vize uygulaması da kişiler ya da kurum kuruluş nezdinde de bir vize talep etmektedir.

Kurum ya da kuruluşların ticari amaçlı olarak gideceği İngiltere için getirilecek belgeler farklıdır. Nitekim kişilerin de getireceği belgeler farklıdır.

Öncelikle İngiltere Turistik Vizesi için , ön başvuru olarak elçiliklere bir dilekçe yazılmalıdır. Dilekçe cevabı geldikten sonra da başvuru için gerekli mecralara başvuru talebi yapılmalıdır.

İngiltere Ticari Vizesi İçin Başvurular Nasıldır?

Diğer vize işlemleri gibi başvurular gerekli belge ve dokümanların temin edilmesiyle beraber elçiliklere ya da olmazsa konsolosluklara başvurulabilir.

Nitekim başında da belirtildiği üzere, İngiltere Ticari Vizesi başvuru öncesi bir dilekçe yazılmalıdır. Bu dilekçenin geri dönütü olum ise başvuru süreyi hızlanarak devam edilir.

İngiltere Ticari Vize

İngiltere Ticari Vize

İngiltere Ticari Vizesi İçin Nereye Başvurulur?

İngiltere ticari vizesi her alanda özellikle kurum ya da şirketler için vazgeçilmez bir vize türü niteliğindedir. Özellikle son yıllarda ülkemiz İngiltere ile ithalat ve ihracat gibi ticari işlemler artmaktadır.

Bu görevi de şirketler yerine getirmektedir. Bu açıdan ticari vize, özellikle İngiltere için büyük önem arz etmektedir.

İngiltere ticari vizesi için başvurular İngiltere konsolosluğu ya da İngiliz elçiliğine yapılmaktadır. Sağlanan evrak ve dokümanlarla gerekli bu yerlere başvurular her zaman için yapılabilir.

Bilindiği üzere İngiltere ülkemize vize uygulaması dayatan ülkelerin arasında bulunmaktadır. Bu vize türünün kaç gün verildiği de merak konusudur.

Nitekim belli bir gün aralığı bulunmamaktadır. Nitekim genellikle yapılan başvuru şekline bağlı olarak iki ya da altı ay içi süresince değişmektedir.

Yani en az bir buçuk iki aya aralığında süre verilmektedir. Aynı şekilde vize işlemleri de yaklaşık en fazla bir ay sürmektedir. Bazı vizeler başvuru hızına göre de bir hafta içerisinde çıkmaktadır.

Vizenin çıkma tarihi, yapılan başvuru tipi ve konsolosluklardaki yoğunluğa da bağlı olan bir durumdur.

İngiltere Ticari Vizesi Gerekli Belgeler Nelerdir?

Birçok vize başvurusunda belge ve doküman gerekmektedir. Bu belgeler belli inceleme ve onaylattırma işlemine tabi tutulur. Peki İngiltere Ticari Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

-Her resmi işte olmak üzere öncelikle Pasaport ve Kimlik Kartı gerekmektedir.

-Ticaret Yapılacak işletme ya da şirketin imzalı izin belgeleri

-Muvafakname

-İngiltere Ticari Vizesi Ön başvuru (dilekçe) belgesi

-Başvuru yapacak kişinin banka hesabı, kredi kartı dokümanları

-Ticari izin belgesi

-Davetiye ve Finansal Dokümanlar

İstenilen ek evraklar tapu, ruhsat belgesi ve mesleki dokümanlar. Aynı zamanda uçak rezervasyonu ve gidiş dönüşlü uçak bileti belgeleri…

 

İngiltere’ye turistik amaçlar dışında iş ve ticari amaçlı olarak gidecekseniz İngiltere ticaret vizesi almanız gerekiyor. İngiltere bu konu da birkaç farklı ticari vize veriyor.

1963 Ankara Antlaşmasına göre İngiltere’de iş kurmak amaçlı olarak gidecek olanlar ve İngiltere’ye yatırım yapmak amacı ve çalışmak amacı ile gidecek olanların laması gereken İngiltere ticari vizesi için İngiltere hükümetinin istemiş olduğu tüm evrakları tamamlamanız ve çalışacağınız yer ile önceden sözleşme imzalamış olmanız gerekiyor.

İngiltere’de çalışacaksanız çalışacağınız kurum veya organizasyon ile yapmış olduğunuz sözleşme veya iş akdiniz başvuru formlarınızda sunmanız gerekiyor.

Eğer bir şirket ile yatırım ortaklığı yapacaksanız veya şirket hisselerini satın alıp ortaklık kuracaksanız İngiltere’deki şirketin tüm bilgilerini resmi onaylı olarak başvuru dosyanızda yer almasını sağlamanız gerekiyor.

Ayrıca çalışmak için İngiltere’ye gidecekseniz kalacağınız adresi veya konaklayacağınız yerin ikametgahını da başvuru evrakları arsında göstermelisiniz.

İngiltere’ye fuar veya ticari amaçlı kongreler için gidecekseniz yine İngiltere Ticari vizesi almanız gereklidir. Ticari amaçlar dışında ticari vize başvurusu yapamadığınız için gidiş amacınızı net bir şekilde belirtmeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü