İngiltere, Türkiye’den 2 saat geride olan ülkeler içerisindedir. Türkiye’de saat akşam 20.00 iken, İngiltere’de 18.00’dir. Türkiye’de ve İngiltere’de tek zaman dilimi geçerli olarak kullanılır. Şehirlere bağlı olarak farklı zaman dilimleri değişmez. İngiltere sınırları içerisindeki birçok bölge ile Türkiye arasındaki saat farkı, 2 saat şeklindedir.

İngiltere Saat Kaç Şimdi?

Ülkeler arasındaki saat farkını belirleyici, belirli etmenler mevcuttur. Meridyen, enlem, boylam, ülkenin konumlandırması saat farkını net şekilde ortaya çıkarır. Türkiye, belirli bölgelerdeki ülkelerle oldukça fazla saat farkına sahiptir. Türkiye’de sabah saatlerinde iken, saat  farkının fazla olduğu ülkelerde ise akşam saatlerinde olabilir. Belirli bölgelerde ise daha kısa saat dilimleri mevcuttur. İngiltere’de bu ülkeler içerisindedir. İngiltere ile Türkiye arasında 2 saatlik, fark mevcuttur. İngiltere Türkiye’den 2 saat geridedir. Yani İngiltere’de saat 12.00 iken, Türkiye’de saat öğleden sonra 14.00 şeklindedir. İngiltere ile Türkiye aynı saat dilimini kullanmaktadır. Şehirler olarak saat dilimi değişmez. Bu yüzden İngiltere’nin başkentinde ya da farklı şehirlerindeki saat ile Türkiye’deki saat, 2 saat geride olacak şekilde bulunur.

Türkiye İngiltere Saat Farkı Kaç Saat?

Türkiye’den İngiltere’ye seyahat gerçekleştirecek olan vatandaşlar, İngiltere vize işlemlerini hazır hale getirmeli. İngiltere vize işlemleri İngiltere konsolosluğu ya da İngiltere büyükelçiliği doğrultusunda yapılır. İngiltere Konsolosluğu’nun ve İngiltere’nin yasal olarak belirli kuralları mevcuttur. Vize işlemler esnasında bu kurallara uyulmalıdır. Bu kurallara uyulmadığı takdirde İngiltere sınırları içerisinde bulunulamaz. Konsolosluğun tarafınızdan istediği belirli evraklar bulunur. Bu evrakların tamamen sizden istenilen doğrultuda hazırlanıp, evrak dosyası içerisinde bulunması önemlidir. Evraklar tamamlanıp, onaylandıktan sonra İngiltere seyahati gerçekleşebilir. İngiltere seyahati gerçekleştirecek olan vatandaşlar, İngiltere’de saat kaç gibi çeşitli detayları merak edebilir. İngiltere ile Türkiye arasındaki saat farkı, 2 saattir. İngiltere, Türkiye’den 2 saati geridedir.

İngiltere Kaç Saat Oruç Tutuluyor?

İngiltere’de yaşayan Müslümanlar ramazan ayının gelmesi ile beraber oruç ibadetini yerine getirir. İngiltere’nin başkenti Londra’da 15 saat 28 dakika oruç tutulmaktadır. Türkiye’de ise 17 saat oruç tutulur. İngiltere ile Türkiye arasındaki saat farkı, ramazan ayında da tutulan oruç süresi boyunca görülmektedir. Aynı zamanda yılbaşında da Türkiye İngiltere’den 2 saat öncesinde yılbaşına girdiği için İngiltere’nin Türkiye yılbaşına girdikten sonra halen 2 saati var anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü