Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

İngiltere Dil Eğitimi

İngiltere’de dil eğitimi alacaksanız, lisans eğitimi, lise eğitimi, yüksek lisans ve doktora eğitimleri, doktora sonrasındaki araştırma süreçleri için alacağınız İngiltere öğrenci vizesi İngiltere dil eğitimi içinde almanız gereken vizedir.

 

İngiltere’de dil okullarından birinde kısa süreli dil eğitimi alacaksanız İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi alabilirsiniz. Öğrenci ziyaretçi vizesi 6 aya kadar süreli olarak verilen bir vize türü olup dil eğitimi almak isteyen herkese verilmektedir.

İngiltere Dil Eğitimi
İngiltere Dil Eğitimi

İngiltere dil eğitimi için uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. 11 aya kadar süreli dil eğitimleri için verilen uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi kapsamında vizeniz bittiğinde eğitiminiz devam ediyorsa vize uzatmak için talepte bulunabiliyorsunuz.

 

İngiltere dil eğitimi almak için başvurabileceğiniz vize türlerinden biri olan Tier 4 uzun dönem öğrenci vizesi 6 aydan daha uzun ve sürekli dil eğitimleri için başvurabileceğiniz bir vize türüdür. Bu vize türüne başvurduğunuzda dil eğitimi alırken aynı zamanda part time çalışma imkanına da sahip oluyorsunuz.

 

Uzun dönem öğrenci vizesi olarak verilen bu vize türü ile eğitiminiz bitene kadar İngiltere’de kalabilirsiniz.

İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.