İngiltere Dil Eğitimi

İngiltere’de dil eğitimi alacaksanız, lisans eğitimi, lise eğitimi, yüksek lisans ve doktora eğitimleri, doktora sonrasındaki araştırma süreçleri için alacağınız İngiltere öğrenci vizesi İngiltere dil eğitimi içinde almanız gereken vizedir.

 

İngiltere’de dil okullarından birinde kısa süreli dil eğitimi alacaksanız İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi alabilirsiniz. Öğrenci ziyaretçi vizesi 6 aya kadar süreli olarak verilen bir vize türü olup dil eğitimi almak isteyen herkese verilmektedir.

İngiltere Dil Eğitimi

İngiltere Dil Eğitimi

İngiltere dil eğitimi için uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. 11 aya kadar süreli dil eğitimleri için verilen uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi kapsamında vizeniz bittiğinde eğitiminiz devam ediyorsa vize uzatmak için talepte bulunabiliyorsunuz.

 

İngiltere dil eğitimi almak için başvurabileceğiniz vize türlerinden biri olan Tier 4 uzun dönem öğrenci vizesi 6 aydan daha uzun ve sürekli dil eğitimleri için başvurabileceğiniz bir vize türüdür. Bu vize türüne başvurduğunuzda dil eğitimi alırken aynı zamanda part time çalışma imkanına da sahip oluyorsunuz.

 

Uzun dönem öğrenci vizesi olarak verilen bu vize türü ile eğitiminiz bitene kadar İngiltere’de kalabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü