Her ülkenin kendine ait milli marşı ve bayrağı mevcuttur. İngiltere bayrağı, Beyaz zemin üzerine yerleştirilmiş düz şekildeki kırmızı renkli haç işaretinden oluşur. İngiltere bayrağının genel olarak ülke ile ilişkilendirilebilecek anlamı yoktur. Fakat bayrakta bulunan kırmızı renkli kalın haç işareti, Aziz George Hacı olarak ifade edilir.

İngiltere Bayrağı 2021

İngiltere bayrağı İngiltere’nin kültürel, resmi ve farklı ülkelerdeki faaliyetlerinde dalgalandırdığı bayrağıdır. İngiltere bayrağı üzerinden bir araştırma yapıldığı zaman Birleşik Krallık bayrağı ile karıştırılabilir. Ancak İngiltere’nin kendine has bir bayrağı bulunduğu gibi Birleşik Krallık bayrağı bu bölgede bulunan bayraktır. Aynı zamanda diğer bir ifade ile semboldür.

  • İngiltere bayrağı, beyaz bir zemin üzerinde tamamen zeminin kaplayacak şekilde yerleştirilmiş kırmızı renkli Hac işaretinden oluşan bayraktır.
  • Haç işareti İngiltere bayrağındaki beyaz zemine yerleştirildiği taktirde 4 adet köşe beyaz şekilde kalmaktadır.
  • Herhangi bir sembol, amblem ya da İngiltere ile ilişkili işaret bulunmaz. Yalnızca beyaz zemin üzerinde kırmızı haç işareti mevcuttur. Buradaki haç işareti ise Aziz George haçı olarak bilinmektedir.

İngiltere Bayrağı Neden Karıştırılıyor?

İngiltere uluslararası arenada birleşik krallığın bir parçası olduğundan dolayı birleşik krallığa ait olan bayrakla sürekli olarak benzetilmektedir. Ya da İngiltere’nin bayrağı Birleşik Krallık bayrağı olarak bilinir. Ancak Birleşik Krallık bayrağı mavi zemin üzerinde düz ve çapraz şekilde yerleştirilmiş, 2 haçla oluşur. Bu birleşik Krallığı bölgesindeki, bir sembol olarak tanımlanmaktadır. İngiltere’nin kendisine has ve kendi resmi törenlerinde dalgalandırdığı bayrağı, beyaz zemin üzerindeki kırmızı renkli haç işaretidir.

İngiltere Bayrağı Ve Anlamı

İngiltere bayrağı, beyaz zemin ve kırmızı haç işaretiyle oluşmaktadır. Bayrak üzerindeki haç işareti Aziz George haçı olarak temsil edilir. Birleşik Krallığı bayrağında ise mavi zemin üzerinde beyaz çarpı şeklindeki haç işareti üzerinde kırmızı renkli düz olarak yerleştirilmiş haç işareti bulunur. Sivil bayrakta zemin kırmızı renktedir. Hükümet bayrağındaki zemin mavi renkte olur. Gemi bayrağındaki zemin, beyaz renktedir. Belirli durumlarda bayrak, sol üst köşeye çekilmektedir. Gemi bayrağında beyaz rengin kullanılması ile beraber zeminin üstünde kırmızı bir haç işareti de bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü