İNGİLTERE AİLE ZİYARETİ VİZESİ

İngiltere’ye her hangi bir aile ziyareti, arkadaş ziyareti ya da ikinci derece yapılan aile mensupları ziyareti için vize istenmektedir.

Daha çok ziyaret amaçlı olduğu için İngiltere Aile Ziyareti vizesi kısa süreli vize kategorisinde yer alır. Nitekim uzun süreli ve kalıcı bir seyahat ya da ziyaret etmek isteyen kişiler uzun süreli aile ziyareti vize başvurusunda bulunabilirler.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Başvurulur?

Başvuru kısmı konsolosluk ya da elçiliklere gerekli belgeler ile başvurulabileceği gibi online olarak da başvuru işlemi gerçekleşebilir. Online olarak başvurular gerekli dokümanlar ile sağlanabilir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi İçin Nereye Başvurulur?

Bu vize türü için de konsolosluklar başvuruları almaktadır. Nitekim elçiliklere de başvurular yapılabilir. Başvurular belirtilen belge ve dokümanlar ile dilekçe verilir.

Dilekçeye olumlu dönüt olduğu takdirde gerekli başvurulara başlanır. Ve son olarak konsolosluk ya da başvurulan elçilikler en az bir hafta içerisinde yapılan vize başvurusunun sonuçları açıklanır

. Bazı istisnalar dahilinde konsolosluk ya da elçiliklerin yoğunluğuna da bağlı olarak sonuçların açıklanması iki haftayı bulabilir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Kaç GünlükKaç Günde Çıkar?

İngiltere Aile ziyareti vizesi, seyahat vizesi türüne girdiği için başvuru işlemi ve yoğunluğuna göre çıkma süresi de değişir. Lakin ortalama en geç iki hafta sürmektedir. Başvurular konsolosluklar da değerlendirilir ve iki hafta içerisinde olumlu ya da olumsuz geri dönüt sağlanır.

Başta da belirtildiği üzere bu vize türü kısa süreli vize türüdür. Lakin istenirse gerekli belgelerin edinilmesi ile de 1 yıl, 2, 3, 4 yıl gibi yapılabilir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Belgeler

-Resmi işlemlerde gerekli olan Kimlik kartı(iki tane fotokopisi ile birlikte)

-Pasaport (kullanılmış sayfalarının fotokopisi ile birlikte)

-Davetiye örneği

-Yapılan başvuruyu açıklayan belge. İngilizce çevirisi ile birlikte

-Başvuracak kişinin finansal durumunu belirten finansal rapor

-Sağlık ve seyahat raporu

-Eğitim bilgileri üzerine doküman ve belgeler

İstenilen ek belgeler de tam vukuatlı nüfus ör örneği, erkeklerin askerlik durumunu belirten raporlar, banka hesabı döküntüleri.

 

İngiltere’de yaşayan aile bireylerinizi ve akrabalarınızı ziyaret etmek istiyorsanız İngiltere aile ziyareti vizesi almanız gerekiyor. Schengen statüsüne sahip olmayan İngiltere aile ziyareti vizesi aldığınızda schengen vizesi ile giriş yapılan ülkelere giremiyorsunuz.

Kendi içinde özerk olan aile ziyareti vizesi ile İngiltere, Galler, Kuzey İrlanda, İskoçya ülkelerine giriş yapabiliyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak İngiltere’ye giriş yapmadan İrlanda Cumhuriyeti’ne giriş yapamıyorsunuz.

İngiltere aile ziyareti vizesi alabilmek için hazırlamanız gereken evraklar şunlardır.

  • 10 yıldan eski olmayan pasaport,
  • İngiltere veya Birleşik Krallık sınırları içinde yaşayan ailenizden aldığınız davetiye,
  • Gidiş ve dönüş tarihinizi gösteren uçak biletleri,
  • Çalışıyorsanız son 3 aya ait maaş bordroları,
  • Kimlik fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Üzerinize kayıtlı olan tapu örnekleri, araç devir belgeleri,
  • Emekliyseniz emeklilik bilgilerinizi gösteren resmi onaylı belgeler
  • Vize başvuru dilekçesi ve vize başvuru formu,

Bu evrakları tamamladıktan sonra adınıza gönderilmiş olan davetiye ile birlikte resmi vize başvurusu için randevu aldığınız vize acentesine başvuru yapmanız, parmak izi vermeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü