İngiltere 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

İngiltere 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu (ingilterevizemerkezi.gen.tr)

İngiltere vizesi 2022 talep eden kişilerin öncelikli olarak İngiltere’nin bir Schengen ülkesi olmadığını bilmesi gerekmektedir. İngiltere vizesi ile Schengen ülkelerine, Schengen vizesi ile de Birleşik Krallık’a giriş yapılmasına olanak verilmemektedir. Bu püf noktaları ve daha fazlası hakkında bilgi almak için konsolosluğun ana sayfasını sürekli olarak takip halinde olmanız gerekmektedir.

Vize Başvuru Detayları Nelerdir?

İngiltere vize işlemleri sırasında kişilerin vize başvuru detaylarını şu hususlara uygun şekilde yerine getirmeleri gerekmektedir;

  • Vize başvuruları sırasında güncel tarihli pasaport sunmanız gerekir.
  • Maddi durumunuza ilişkin hesap özetinizi sunarak bilgi sunmanız gerekmektedir.
  • Vize başvuruları ile alakalı olarak kişilerin giriş amacını net olarak belirtmesi gerekmektedir. Örneğin öğrenci vizesi ile giriş yaparak çalışma faaliyetlerine girişmeniz mümkün değildir.
  • Biyometrik fotoğraf sunmalısınız. Bu fotoğrafın son 6 ayda çekilmiş olması gerekir. Bu şekilde sınır kapılarında kimlik tespiti ile alakalı sorun yaşanmaz.

Bu başvuru adımlarının hemen sonrasında ortalama 4-12 hafta içerisinde başvurunun sonuçlanması sağlanır. Vize başvurusunu bir kültür sanat aktivitesi için yapacaksanız bu kültür sanat aktivitesinin biletlerini de sunmanız talep edilir.

Kişilerin başvuru adımlarının dikkate alınması için vize harcını da ödemeleri gerekmektedir. Vize harcının ödendiğine dair size sunulan makbuzu da muhafaza etmelisiniz. Vize başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda yatırdığınız bu tutar yanmış olur.

Aracı Kurumlardan Faydalanın

İngiltere konsolosluk randevu alma adımından vize başvuru adımlarına kadar kişilerin aracı kurumlardan gerekli olan desteği almasına olanak verilmektedir. Aracı kurumlardan destek alınırken kişilerin özellikle kendi vize başvuru ücretlerinin yanı sıra bir de danışmanlık için ödeme yapması gerekecektir. Aracı kurumlara dair kişilerin başvuru adımlarında zorunlu tutulduğu ülkeler de vardır. Kişilerin bireysel olarak başvuru adımlarını tamamlaması durumunda ret yanıtı veren ülkeler de mevcuttur. Örneğin ABD bunlardan bir tanesidir. Tüm işlemlerin profesyonel bakış açısı ile tamamlanması vize alma sürecini daha kolay bir hale getirir.

En Güncel Bilgileri Edinin

ingilterevizemerkezi.gen.tr sitesi aracılığı ile İngiltere vizesine dair gerekli olan tüm bilgilerden sorunsuz bir biçimde istifade etmenize olanak verilmektedir. En güncel bilgiler ve çok daha fazlası ile alakalı olarak sorun yaşanmaması için tüm önlemler alınmıştır. Güncel bilgilere dair İngiltere vize evrakları ya da pandemi prosedürlerine dair de güncellemeler tarafınıza iletilecektir.

S.S.S

İngiltere vizesi Schengen kapsamında mıdır?

İngiltere vizesi Schengen kapsamında değildir. Schengen vizesi ile Birleşik Krallık kapsamında seyahat etme hakkı elde edemezsiniz.

Vize talep aşamasında pasaport sunulması zorunlu mudur?

Vize talep aşamasında kişilerin pasaport sunması da zorunludur. Pasaportun güncel tarihli bir biçimde sunulması istenmektedir.

Vize başvuru adımları ne zaman sonuçlanır?

Vize başvuru adımlarının en erken 4 haftada tamamlanması beklenir. Fakat pandemi nedeni ile koşulların değişim arz ettiğini de eklemek lazımdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü