Konsolosluk resmi sitesi değildir.  İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

İngiltere Vize Başvuru Formu

Birleşik Krallık topraklarına turist olarak, iş amaçlı veya farklı bir sebepten dolayı giriş yapacaksanız vize almanız gerekiyor. İngiltere vizesi kolay bir şekilde alabileceğiniz bir vize olmadığı gibi sizden istenilen kriterler de oldukça fazladır. Bu kriterlerin başında İngiltere vize başvuru formu ve vize dilekçesi geliyor. İngiltere vize başvuru formunun güncel halini İngiltere Konsolosluğunun web sitesinden indirebiliyorsunuz.  Vize başvuru formunu İngilizce ve Türkçe olarak iki dilde doldurmanız gerekiyor. Başvuru formunu doldururken kriter olarak sizden istenilen özelliklere göre doldurmanız çok önemli. Başvuru formunu indirdikten sonra bilgisayar ortamında sizden istenilen bilgileri doldurmanız gerekli. The times news roman yazı karakteri kullanarak doldurmanız gereken başvuru formunu doldurduktan sonra çıktısının alınıp ıslak imza ile başvuru dosyasına konmalıdır. Başvuru dosyanızda tüm evraklarınız tam olsa dahi İngiltere vize başvuru formunuz başvuru dosyanızda olmadığında red cevabı alırsınız. İngiltere vize başvuru formu belirli dönemlerde güncellendiği için vize işlemleri öncesinde başvuru formunun güncel halini web sitesinden indirmeniz size fayda sağlayacaktır.

 

İngiltere Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: gov.uk/government/world/turkey olup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.